עמוד הבית
אסתטיקה
אורתודונטיה
הצוות
הטיפולים
כירורגיה
השתלות
טיפול בגיל הזהב
רפואת שיניים מונעת
פירודונטיה
טיפול בחרדה
טיפול בילדים
טיפולי שורש
שיננית
המרפאה
שימושרון
צרו קשר
הטיפולים  >>  שיננית

הכל אודות השיננית

טורי שיניים לבנות משדרות בריאות, נעורים ואסתטיקה!!
כל זאת אפשרי ולא תמיד כרוך בהוצאה כספית גדולה.
השיננית היא חלק בלתי נפרד וחשוב מצוות העוסקים ברפואת השיניים המטפל בך.השיננית מבצעת טיפול מניעתי חשוב השומר על בריאות השיניים, וכן מבצעת טיפול תחזוקתי של המצב הקיים לאחר טיפול. בנוסף, השיננית עוסקת בהסברה והדרכה אישית כיצד לסגל הרגלי צחצוח והגיינה אוראלית תקינים ובכך מסייעת לך בשמירה על בריאות הפה. בין תפקידיה של השיננית:
- מסייעת באמצעות הדרכה אישית בהקניית הרגלים נכונים לשמירה יומיומית על השיניים.
- מבצעת בדיקה יסודית של השיניים והחניכיים, חלל הפה ואזור ראש צוואר בחיפוש
אחר נגעים ומחלות אוראליות.
- מבצעת צילומי רנטגן.
- מייעצת בנושא תזונה למניעת עששת.
- מסירה אבנית ומשקעים קשים ורכים מעל ומתחת לחניכיים.
- מסייעת במניעת עששת על ידי טיפול בפלואוריד

מתי הולכים לשיננית?
רופא השיניים יפנה מבוגרים וילדים לטיפול אצל השיננית כל שלושה עד שישה חודשים לפי הצורך .
תדירות זו תלויה בראש וראשונה ברמת הצחצוח האישי של כל אחד. זמני הביקור אצל השיננית תלויים גם במצב הכללי של השיניים, בסוג השיקום (כתרים, שתלים, נשלף, נייח וכו') ובגיל המתרפא. אצל אנשים אשר עברו שיקום פה נרחב מומלץ לבקר לעיתים קרובות יותר בכדי לתחזק , לשמור ולמנוע היווצרות חיידקים בין הכתרים. .ילדים מופנים לטיפול מניעתי ראשון אצל השיננית בסמוך לגיל 4 לאחר ביקור אצל רופא השיניים ביקור כבר בגיל שנתיים יכול למנוע מחסום פסיכולוגי בעתיד ומומלץ כביקור הכרות או כמשחק של מספר דקות עם כיסא הרופא. האמינו לי שזהו צעד מדהים לבניית אמון ומניעת פחד בעתיד.

איך אנו יודעים אם הצחצוח שלנו יעיל?
ניתן לבדוק את יעילות הצחצוח באמצעות "תמיסת המחשה" הנמכרת בפארמים למינהם. מכיוון שהתמיסה צובעת את רובד החיידקים באדום, מספיק לשים מספר טיפות על הלשון ולהעבירה בפה ואז ניתן לראות כמה הצחצוח שלנו יעיל. השיניים הנקיות לא יצבעו וכך נוכל לבקר את עצמינו בכדי לשפר את הצחצוח. בדיקה כזאת נעשית גם על ידי השיננית.

לחץ כאן


כיצד מתנהל הטיפול?
למבוגרים וגם לילדים הטיפול יתחיל בבדיקת החניכיים, הרקמות הרכות והשיניים. לאחר מכן הסרת כל המשקעים הרכים והקשים המצטברים על השיניים. טיפולים נוספים עשויים לכלול הסרת כתמים מן השיניים, ליטוש סתימות וטיפול בפלואורידים.

פרופיג'ט: במקרים בהם קיימים כתמים הקשים להסרה, השיננית משתמשת במכשיר המתיז תרסיס המורכב ממים, אוויר ומגרגירי "סודיום ביקרבונט" (סודה לאפיה). החומר מותז על השיניים בלחץ ,בצורת חומר המזכיר חול או מלח ומסיר את כל הכתמים אשר לא הוסרו בניקוי הרגיל. (פעולה המומלצת לפני הבהרת שיניים). במקרים רבים מתרפאים ויתרו על רצון להלבין את שיניהם והסתפקו בפעולה זו שכן השיניים נראות הרבה יותר לבנות ומבריקות.

האם הטיפול כואב?
לא ! הטיפול אינו כואב, אך ההרגשה בפה, תוך כדי הניקוי, לא תמיד נוחה. במצבים כאלה, אפשר תמיד לבקש מהשיננית הפסקה קצרה ואז להמשיך בטיפול. אנשים הבאים באופן קבוע לניקוי שיניים, לא מצטברת אבן בפיהם, אין דלקת חניכיים וכך הופך הטיפול להיות שגרתי ואף נעים.

טיפול קבוע אצל שיננית מקצועית, יכול לחסוך הרבה כסף, עוגמת נפש
ולמנוע טיפול שיניים מקיף.


במרפאת ד"ר יהב שתי שינניות מוסמכות עם נסיון של שנים רבות. ראה הצוות

והמלצת השיננית – ציפי אמבר -  שיננית מוסמכת 25 שנה:
הקפידו על ביקורים קבועים אצל שיננית כמצויין לעי"ל.
כאשר ברצונכם לבחור מברשת שיניים, הקפידו תמיד שתהיה רכה. מברשת קשה גורמת לנסיגת חניכיים ושחיקה של ציפוי השן (האמייל), המברשת צריכה להיות בגודל בינוני כדי שתתאים לניקוי משטחי השיניים.

מברשת חשמלית- מומלצת לשימוש לכל המעוניין, אך מומלצת בעיקר לאנשים שהצחצוח במברשת רגילה קשה להם והם לא ממש מצליחים לסלק את רובד החיידקים מעל משטחי השיניים עם מברשת רגילה.

שימוש בקיסמים או בחוט חשוב ביותר, כיוון שאין מברשת שיניים שמצליחה לנקות את האזורים שבין השיניים, לכן חייבים להשתמש בחוט או בקיסם משולש. יש חשיבות לצורת הקיסם, כיוון שצורת משולש מתאימה לצורת הרווח שבין השיניים. קיסם הניתן במסעדה , אינו יעיל ועלול לפצוע את החניכיים.

ראה גם פרק בשימושרון: "אביזרים לשמירה על פה בריא "
ראה גם פרק בשימושרון: "צחצוח נכון ושמירה על השיניים"

לקבלת יעוץ ולמידע נוסף אנא מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.
שם:
טלפון:
דוא"ל:
סידיטק - בניית אתרים Signed by   רחוב ויצמן 111, תל אביב, טלפון 03-6022922 / 03-6022923

  מפת האתר  
המידע המצוי באתר ניתן כשירות אינפורמטיבי, בלתי מחייב, שלא ממקור ראשון והוא אינו מהווה בדרך כלשהי, המלצה לשימוש במוצר רפואי או תרופה כלשהי, עיצה רפואית או משפטית, חוות דעת מקצועית, או תחליף לבדיקה אצל רופא שיניים.