עמוד הבית
אסתטיקה
אורתודונטיה
הצוות
הטיפולים
המרפאה
שימושרון
צרו קשר

מידע כללי ומיתוסים

אכילת דגים ומצב רוח

במשך שנים נתקלתי במיתוסים שונים, וביניהם הקשר שבין אכילת דגים למצב הבריאות הכללי, לקרישת הדם ולמצב הרוח. החלטתי לבדוק את העניין לעומק ומצאתי מאות מחקרים בכל העולם הקשורים בסוג תזונה זה.


פרטים מלאים
שוקולד לבריאות

כבר שנים מזהירים אותנו ששוקולד הוא האויב שלנו…..
הוא הורס את השיניים, גורם להשמנה, ממכר ומלכלך....
לאחרונה יותר ויותר מחקרים מוכיחים שלשוקולד יש גם היבטים בריאותיים חיוביים. מחקרים בארה"ב ובאירופה טוענים שהשוקולד תורם רבות לתוחלת החיים, מצמצם את הסיכון לחלות במחלות לב ותורם למניעת דיכאון ולשיפור מצב הרוח.


פרטים מלאים
Q10

כרופא שיניים המטפל כבר שנים באנשים מכל גווני האוכלוסייה, מזה שנים אני חסיד של החומר הנפלא הזה, אשר אותו אני נוטל כתוסף מזון בעצמי וכך גם כל מקורביי, חבריי, ומשפחתי.


פרטים מלאים
מיתוסים על ויטמינים

אמנם אנו כבר יודעים שצחצוח שיניים קבוע וביקור מסודר אצל השיננית יעזור לנו לשמור על בריאות הפה והשיניים, אך גם לתזונה, יש חלק חשוב במניעה ובהצטברות רובד חיידקים הגורם למחלות חניכיים ועששת


פרטים מלאים
תזונה ומצב רוח

המזון הוא סם החיים שלנו וממלא עבורינו גם תפקידים רבים במישור החברתי, הנפשי ובכלל בסדר היום שלנו. בניגוד לחיות האוכלות רק כשהן רעבות. אצל האדם האכילה קשורה בפעילות חברתית ולא תמיד רק בהקשר של רעב.


פרטים מלאים
כאבי שיניים ואוזניים בטיסות

אנו נתקלים לא פעם בתופעה של כאב שיניים בעת טיסה.האם קיים קשר?כן! חללי אויר הנמצאים מתחת לשחזורים ישנים או מתחת לסתימות שורש גורמים להפעלת לחץ בשל "התרחבותם" או "התמוטטותם". שינויים קיצוניים אלו בלחץ עשויים לחולל התקף של כאב חזק. הדבר נכון גם לגבי פעילויות ספורט אחרות בתנאי לחץ גבוה כדוגמת צניחה וצלילה.


פרטים מלאים
פירסינג ותכשיטים לשיניים

ענידת עגיל בלשון או חירור אזורים אחרים בפנים ובגוף עלולים להיות מסוכנים.
אופנת העגיל בלשון עלולה להיות מסוכנת… ובמקרים חריגים מאוד לגרום לזיהומים אשר עלולים לחדור דרך מחזור הדם לאזורים אחרים בגוף.


פרטים מלאים
רפואת שיניים והיסטוריה

הסטוריונים מצאו עדויות למקצוע רפואת השיניים כבר באלף הקודם. אמנם רפואת השיניים של העבר הרחוק שונה מזו של היום והתמקדה בעיקר בעקירות שיניים, אך ניתן למצוא עדויות ארכאולוגיות לאלתורים שונים שנועדו לעזור במלאכת הלעיסה.


פרטים מלאים
רפואת שיניים הוליסטית

רופאי שיניים, כמוני, ורופאים קונבנציונאליים מזלזלים בדרך-כלל בכל מה שנקרא "אלטרנטיבי, הוליסטי" וכדומה. בכל זאת בחרתי לרכז חומר גם בנושא זה שכן בשנה האחרונה נשאלתי יותר ויותר על דעתי והתייחסותי לרפואת שיניים הוליסטית.


פרטים מלאים
התעמלות למח

להשאר צעיר לנצח…

במשך שנים רבות במסגרת עבודתי כרופא שיניים ובביקורים רבים כמתנדב בבתי אבות, שמתי לב להבדלים מדהימים בין מבוגרים שונים מבחינת האינטיליגנציה, החיוניות,רמת הדיכאון, רמת הריכוז והעניין וזאת ללא כל קשר לגיל הכרונולוגי. מצאתי אנשים בני 90 בעלי טמפרמנט של בני 50 ומנגד אנשים בני 60 שמאסו בחיים ומבלים את חייהם בהמתנה במרפאות קופת חולים.


פרטים מלאים
חידושים והמצאות

שיחות טלפון דרך השיניים
במוזיאון המדע בלונדון מוצג שבב זעיר ומקלט אשר אמור להיות מושתל בשן טוחנת במהלך טיפול שיניים שגרתי.
שני סטודנטים מן ה- College of Royal Art פיתחו את השבב הנ"ל אשר יודע לתקשר עם מכשירים כמו טלפונים סלולריים, מחשבים ומכשירי רדיו.


פרטים מלאים
רפואת שיניים "בעולם השלישי"....
 
פרטים מלאים
סידיטק - בניית אתרים Signed by   רחוב ויצמן 111, תל אביב, טלפון 03-6022922 / 03-6022923

  מפת האתר  
המידע המצוי באתר ניתן כשירות אינפורמטיבי, בלתי מחייב, שלא ממקור ראשון והוא אינו מהווה בדרך כלשהי, המלצה לשימוש במוצר רפואי או תרופה כלשהי, עיצה רפואית או משפטית, חוות דעת מקצועית, או תחליף לבדיקה אצל רופא שיניים.