עמוד הבית
אסתטיקה
אורתודונטיה
הצוות
הטיפולים
המרפאה
שימושרון
צרו קשר

מעניין אותי ברפואת שיניים

שיני בינה לעקור או לא

רופאי שיניים מתמודדים מדי יום עם השאלה שמעלים מטופלים:האם לעקור או לא לעקור שיני בינה? האם זה כואב? והאם זה הכרחי? ומה בעצם יקרה אם לא נעקור? 


פרטים מלאים
פצעים בפה

השם המדעי של אותם כיבים מטרידים שמתפתחים בפה הוא "אפטומטיטיס" אבל נהוג לקצר ולקרוא להם "אפטות".

בכל מקרה של הופעת פצע בפה אשר אינו מתרפא מעצמו, יש להגיע לאבחנה אצל רופא השיניים! חשוב לדעת שלא כל פצע הוא אפטה, יתכנו פצעים שהם סימן ל"הרפס" ואף "סרטן הפה", וכמובן שהטיפול במקרים כאלה הוא שונה.


פרטים מלאים
חריקת שיניים

יותר ויותר אנשים חורקים שיניים גם בשעות היום אבל בעיקר בלילה. מסתבר שהמתח והלחץ נותנים את אותותיהם גם בפה. לפני כ-20 שנה חריקת שיניים הוחתרה בארה"ב כ"מחלה של שנות ה-80", ולמרות שמדובר בתופעה רחבת היקף, רוב האנשים לא ששים לדבר עליה או בכלל להודות בקיומה…


פרטים מלאים
הריון ושיניים

נשים רבות חוששות להגיע למרפאת שיניים בזמן הריון בשל החשש מנזק כלשהו העלול להיגרם לעובר. ובכן זוהי דעה קדומה וההפך הוא הנכון... הריון הוא אינו מחלה.יתירה מזאת נשים בהריון צריכות לשמור על היגיינת הפה והחניכיים הרבה יותר מאשר בתקופת טרום ההריון.


פרטים מלאים
אביזרים לשמירה על פה בריא

קיים מגוון גדול ביותר של אביזרי צחצוח וניקוי שיניים, ולא אחת אנו עומדים אובדי עצות מול המדפים בפארמים השונים. אנסה לעזור לכם מנסיוני בבחירת האביזר המתאים.


פרטים מלאים
פלואוריד כן או לא?

ובכן מה זה אותו פלואור שמצוי במים שאנו שותים, האם זה מזיק? האם זה עוזר?

פלואוריד הוא אינו תרופה. הוא מצוי בטבע בקליפת כדור הארץ, בתרכובות מינראליות שונות. החומר הספציפי המשמש להפלרת המים הוא נתרן פלואוריד (sodium fluoride) שהסמל הכימי שלו הוא NaF. זהו סוג של מינרל(ללא טעם, ריח או צבע) המצוי בעיקר במים, בתה שחור ובדגי ים בעלי עצמות.


פרטים מלאים
תינוקות ילדים ושיניים

כבר ביום ההולדת הראשון או עם בקיעת השן הראשונה מומלץ לבקר במרפאת השיניים. בדרך זו נלמד את ילדינו לא לחשוש או בעצם לבנות סוג של אמון ראשוני עם הרופא. ניתן לעשות זאת בעקיפין כאשר ההורה מבקר במרפאה, והרופא מקדיש לו מספר דקות של תשומת לב ואף נותן לו מתנה קטנה…..


פרטים מלאים
צחצוח נכון ושמירה על השיניים

כולנו מצחצחים את שינינו מדי יום, רובנו אף פעמיים ביום .כיצד קורה, אם כן, שבבואנו לרופא השיניים נשמע כמעט תמיד את המשפט:"ההיגיינה האוראלית שלך אינה טובה!" או "האם אתה מקפיד באמת על צחצוח השיניים?" מסתבר כי לא הכמות אלא האיכות, היא שקובעת כיצד ייראו שינינו.


פרטים מלאים
כמה שיניים יש לנו

לאדם במשך חייו יש שתי מערכות שיניים, אשר התהוותן מתחילה אצל העובר בבטן אמו בדרך-כלל בסביבות החודש הרביעי להריון. בקיעתן מתחילה כחצי שנה אחרי הלידה בשתי תקופות שונות .


פרטים מלאים
הוראות לאחר...

הוראות לאחר עקירה רגילה שאינה כירורגית:
עקירת שן מלווה בפציעת הרקמות הרכות בפה וכל אדם מגיב באופן שונה לפעולה שכזאת. ברוב המקרים תהליך הריפוי הוא מהיר ועובר ללא כל בעיות מיוחדות.


פרטים מלאים
ריח רע מהפה

מי מאיתנו לא התמודד עם בעית ריח רע מהפה שלו עצמו ,של בן הזוג… של הפקידה בבנק, של הטכנאי שהזמנו או של נציג המכירות….


פרטים מלאים
לייזר רפואת שיניים

הפרסומות בעיתונים אמנם מתארות את נפלאות הלייזר בטיפולי שיניים מגוונים, בטיפולים ללא כאב, ללא חתך, ללא ניתוח וללא הרדמה, אך חשוב לדעת שחלק מהפרסומים מוטעים ומטעים ונועדו למטרות שיווקיות בלבד.


פרטים מלאים
סידיטק - בניית אתרים Signed by   רחוב ויצמן 111, תל אביב, טלפון 03-6022922 / 03-6022923

  מפת האתר  
המידע המצוי באתר ניתן כשירות אינפורמטיבי, בלתי מחייב, שלא ממקור ראשון והוא אינו מהווה בדרך כלשהי, המלצה לשימוש במוצר רפואי או תרופה כלשהי, עיצה רפואית או משפטית, חוות דעת מקצועית, או תחליף לבדיקה אצל רופא שיניים.