רפואת שיניים אסתטית/קוסמטית

היום, עם ההתפתחות בתחום הרפואה האסתטית בכלל והשיניים בפרט, אנחנו לא חייבים לקבל את המראה שלנו כמובן מאליו ויכולים למצוא פתרונות אסתטיים מדהימים לחיוך מושלם.
חיוך יפה ייתן לנו ביטחון ויפתח לנו דלתות.

שרירי הפנים מחוברים מיד מתחת לעור בניגוד לשרירים אחרים בגופנו. לכן הם מאפשרים לפנים להראות טווח מרשים של רגשות. כל שנוי קוסמטי בפנים, בשיניים ובשפתיים, עלול לגרום לנזק אם הוא לא מבוצע בצורה מקצועית ולאחר תכנון ומחשבה קפדניים ביותר.

המראה החיצוני נחשב כגורם להצלחה חברתית ומקצועית.
תעשיות שלמות בכל העולם משקיעות משאבים וכסף רב בשיפור היופי והאסתטיקה
אך לעולם לא תהיה שלמות בפנים ללא חיוך יפה וחינני המתאים לאדם ולפנים.

רפואת שיניים אסתטית-לפני

לפני

רפואת שיניים אסתטית-אחרי

אחרי

רפואת שיניים קוסמטית הינה תחום ברפואת שיניים המוקדש כולו למדע ולאומנות של שיפור החיוך אצל האדם, שיפור של מראהו הכללי ושל בריאותו האוראלית בכלל.

אנו מקדישים תשומת לב כפייתית לפנים שלנו, משקיעים כספים רבים בשמירה על עור הפנים (העור הוא אולי האיבר האסתטי ביותר של הגוף ומרכיב את מרקם הפנים) אך לא תמיד מבינים שהפתרון לפנים יפות נמצא בשיניים ובחיוך כובש.

קשה מאוד לבטא במילים מדוע פה זה או אחר, פנים אלו או אחרות, הם אלו הגורמים לנו התרגשות.

כבר בתקופות קדומות ניתנה תשומת לב מיוחדת לפרופורציות הפנים האידיאליות. החל מפיתגורס ואפלטון במאות שלפנה"ס, דה-וינצ'י ודירר בתקופת הרנסנס ורבים אחרים. "ויטרוביוס" תאר את "הגבר המעוצב" והעניק לו פנים המתחלקים לשלושה חלקים שווים, וראש שאורכו שמינית מאורך הגוף כולו. דירר טען כי הפנים בפרופיל מתחלקים לארבעה קטעים שווים בעוד שהאחרים הציעו חלוקה לשלישים, ולפיה, החלק שבין קו השיער לגבות שווה לחלק שבין הגבות לקצה התחתון של הנחיריים ולחלק שבין הנחיריים לסנטר.

רפואת שיניים קוסמטית מאפשרת לכל אחד להשיג את החיוך שעליו הוא חולם.

שיפור החיוך

החיוך – החיוך חשוב לכולנו בכל תחומי החיים: הוא עוזר לנו בהכרויות, ביחסים שבינו לבינה, והוא נותן לנו ביטחון.
במחקרים שנעשו בארה"ב נמצא שאנשים בעלי חיוך יפה הצליחו יותר בחיים, מצאו מהר יותר עבודה ואף היו מאושרים יותר. מסתבר שהסיכויים של מועמד לקבל עבודה קטנים יותר אם יש לו בעיית אסתטיקה. תארו לכם שיניים מכוערות ומלוכלכות, תוסיפו לזה ריח רע מהפה וקבלו מרשם בטוח לדחייה.

במחקר שנעשה בארה"ב, ניסו שתי קבוצות של סטודנטים להתקבל לעבודה על-סמך מודעות בעיתונים. לקבוצה א' סימנו כתם שחור על שן קידמית בקבוצה זו שיעור הקבלה היה נמוך ב 30% מאשר הקבוצה בעלת החיוך הנקי והמסודר. תשובת המעסיק המראיין היתה "שמשהו בהם הפריע…" .אנשים משקיעים לעתים כסף רב בניתוחים פלסטיים, בעיצוב העור, הפנים והשיער, אך לא תמיד יודעים שחיוך יפה אחד עשוי לשנות את ההופעה כולה.

פנים יפות וחיוך נאה הינם כרטיס הביקור שלנו במפגש עם האנשים הסובבים אותנו.
משינויים קטנים ועד תיקונים גדולים רופא השיניים שלך יכול לבצע מגוון פרוצדורות לשיפור חיוכך.רופא השיניים יכול לעצב מחדש את שינייך, לסגור מרווחים, לשחזר שיניים שחוקות או קצרות ואף לשנות את אורך השן הקיים.

קיימות טכניקות רבות ואפשרויות מגוונות לטפל בשיניים צבועות, שבורות,חסרות צורה או חסרות בכלל. לדוגמאות אחדות לפרוצדורות שכיחות לחץ על הקישורים הבאים:

פרוצדורות אלו משמשות לשינוי של קווי המתאר בשן ושל צורתה, וכל זאת על-מנת להקנות לך את המראה לו תמיד ייחלת אך לא ידעת איך. התיקונים או השיפורים, לא בהכרח קוסמטיים בלבד. ישנם טיפולים רבים היכולים לפתור בעיות נוספות הקיימות בפה. דוגמה אחת לכך היא מצב של סגר שיניים לקוי (מנשך לקוי) המשפיע על הלעיסה. סגר זה יכול להשתפר בעקבות תיקונים המבוצעים בשיניים ומשפרים בעקבות כך, בנוסף למראה אסתטי יותר גם את אופן הסגירה של השיניים כך שתוכל להנות יותר מהאוכל בעת הלעיסה.