רפואת שיניים דיגיטלית

מהי רפואת שיניים דיגיטלית (CAD/CAM)?

הודות לרפואת השיניים הדיגיטלית, תוכלו מעתה להנות מכתרים, גשרים ומילואות ללא מתכות ולקבלם עוד באותו היום. הטכנולוגיה החדשנית משפרת את חווית המתרפא ומקצרת את משך וכמות הביקורים במרפאה. הטכניקה מייתרת את לקיחת המידות המסורתית ולרוב גם את הצורך בהכנת פתרונות זמניים שדורשים זמן וכסף.

רפואת שיניים דיגיטלית עושה שימוש בתכנון וייצור ממוחשב כדי לספק את השחזור הנכון והמדויק ביותר עבור המתרפא.  הטכנולוגיה נהנית מהצלחה מוכחת מזה 25 שנה ובישראל מרפאת Amazing-Smile הייתה בין הראשונות לאמץ את הטכנולוגיה החדשנית.

המרפאה גאה להיות בחזית הטיפול הטכנולוגי ומשתמשת במגוון אמצעים על מנת להבטיח את התוצאה הטובה ביותר.

כיצד זה מתבצע?

תחילה סורקים במצלמה מיוחדת את הפה והשיניים. התמונה התלת-מימדית מתקבלת במחשב שדרכו ניתן לעצב את היצירה כך שתהיה נכונה מבחינה רפואית ואסתטית. לאחר שמתקבלת התוצאה המיטבית, היצירה נשלחת למכונת הכרסומת שמכרסמת את היצירה לצורתה המדוייקת. השלב הבא הוא צביעת היצירה בהתאם לדגשים הייחודיים של המטופל. השלב הסופי הוא שריפת היצירה בתנור ייעודי שגורמת לחומר להתקשות ומבטיחה את עמידותו בפני כוחות הלעיסה בפה.

מחרטה
סורק

צפו בפעילות המחרטה + הסורק >

מהו בעצם הסורק ?

מדובר במצלמה אופטית מתקדמת ומדויקת עם תוכנה ממוחשבת מותאמת.
הרופא עובר בפה המטופל באמצעות הסורק מעל השיניים.
עשרות צילומים נלקחים באופן אוטומטי והתוכנה בונה בהתאם מודל ממוחשב תלת מימדי של פה המטופל.
כל זאת נעשה ללא שימוש בחומרי מטבע סיליקונים.

הסורק מאפשר סריקה של השיניים והחניכיים ישירות לתוכנת מחשב המאפשרת מענה למגוון רחב של שימושים בתחום השיקום, האורתודונטיה והכירורגיה.
באפשרותו של רופא השיניים לתכנן שתלים, לעצב כתרים, ליצור מודל ממוחשב של הלסתות לצורך טיפול אורתודונטי ולבצע הדמיה של התוצאה הסופית עוד לפני תחילת הטיפול.

כתר בפגישה אחת

לאחר סריקה דיגיטלית, התוכנה קובעת באופן אינדיבידואלי את תכנון הכתר על פי מרחב הלסת והיחסים בין הלסתות ומציעה את המיקום האידאלי להנחתו.
הרופא בתורו מעצב ומתכנן את הכתר על פי ניסיונו והיכרותו עם פה המטופל. כעת, תשלח פקודה מהמחשב למחרטה אשר חורטת את הכתר בו במקום והפציינט יוצא עם כתר מוכן באותו היום.

במרפאתנו מומחה בתחום אשר צבר ניסיון רב והוא מהמובילים בתחום בארץ.
אנו מבצעים את כל הפעולות בפגישה אחת, גם את הסריקה וגם את החריטה וניתן עוד באותו היום לסיים את טיפול השיקומי.

קיימים רופאים שברשותם רק סורק, ללא מחרטה, רופאים אלה סורקים את השן המיועדת להכתרה ושולחים את המידע באמצעות הרשת למעבדת השיניים. טכנאי השיניים חורט את הכתר ושולח אותו גמור תוך מס' שעות.
לדעתי לא ירחק היום וכך יעבדו רופאים רבים ובשיתוף פעולה פורה עם טכנאי השיניים, שיטה זו מדויקת יותר וחוסכת שימוש בחומרים לא נעימים.
חשוב להדגיש שכל מקרה לגופו ולא לכל פציינט מתאים טיפול שכזה.
בשלב ראשון יש להגיע אלינו לבדיקה מסודרת וד"ר יהב ינחה אתכם לגבי סוג הטיפול המתאים לכם.

 

רפואה דיגיטלית בעולם ההשתלות

בשנים האחרונות השתלות מתבצעות באמצעות סד כירורגי אשר מתוכנן בטכנולוגיה דיגטלית על סמך צילום סיטי.
זוהי שיטה נוספת בה נכנסת הרפואה הדיגיטלית לחיינו ומשמשת בעיקר בלסתות מחוסרות שיניים כדי למקם את השתלים באזורים המתאימים לעמדת השיניים העתידיות בהתאם לשיקום המתוכנן.

אם חיפשתם בגוגל כתרים ביום אחד, כתרים בשעה, הגעתם למקום הנכון.