עמוד הבית
אסתטיקה
אורתודונטיה
הצוות
הטיפולים
כירורגיה
השתלות
טיפול בגיל הזהב
רפואת שיניים מונעת
פירודונטיה
טיפול בחרדה
טיפול בילדים
טיפולי שורש
שיננית
המרפאה
שימושרון
צרו קשר
הטיפולים  >>  טיפולי שורש

טיפולי שורש (אנדודונטיה)

בעבר אם עצב השן היה פגוע או "חולה" קרוב לוודאי שהיית מאבד את השן. כיום בעזרת הליך הקרוי טיפול שורש הרופא שלך יכול להציל את השן. בתוך כל שן מצוי מוך השן אשר מספק חומר מזין ועצבים לשן. הוא "רץ" לאורך השורש כלפי מטה כמעין חוט. כאשר המוך מזוהם,"חולה" או נפגע רקמת המוך נמקה. אם הרקמה לא תוסר השן תזדהם עד לכדי סכנת איבודה. לאחר שרופא השיניים מסיר את מוך השן הפגוע, תעלת השורש (שבה היה מצוי קודם המוך) עוברת תהליך של ניקוי וחיטוי משאריות הרקמה הנמקה ומהחיידקים שהיו בה, ובסיום הניקוי מבוצע איטום של התעלה על-מנת לשמר ולהגן עליה מפני זיהום נוסף. לרוב לאחר שבוצע טיפול השורש מבצע רופא השיניים כתר לשן לשם שמירה על חוזקה והגנתה שכן בעקבות טיפול השורש מוסר חומר רב מהשן אשר גורם להחלשתה.

לחץ כאן

לחץ כאן

לחץ כאן


מהו משך הטיפול?
טיפול שורש הוא יחסית הליך פשוט היכול להתבצע בביקור אחד, אך לרוב הוא נמשך בין ביקור אחד לשלושה.

מה גורם לבעיה המצריכה טיפול שורש בשן?
הגורם השכיח ביותר לפגיעה במוך השן הוא עששת עמוקה המאפשרת לחיידקים לחדור למוך ולזהמו.

גורמים נוספים העלולים לפגוע במוך:

- מחלות חניכיים
- טראומה כתוצאה ממכה על השן

האם טיפול השורש כואב?
בעת הטיפול השן והאזור מורדמים באמצעות אלחוש מקומי, ולכן לרוב הטיפול ילווה באי-נוחות קלה בלבד. ישנם מקרים שבהם מוך השן נמקי או חסר, לפיכך לא מועברת תחושה עצבית, וניתן לבצע טיפול שורש ללא אלחוש כלל. ישנם מקרים רבים שבהם המטופל סובל מכאבים לפני הטיפול ובמהלכו הכאבים נעלמים.

מהם הסיבות לכישלון טיפול השורש ומתי יש צורך בטיפול שורש חוזר?

הסיבות האפשריות לכישלון טיפול השורש:
עששת משנית - התפתחות של עששת מתחת לשחזור עלולה לגרום לחשיפה של תעלות השורש לזיהום מחודש כתוצאה מחיידקים ברוק.

ניקוי ואטימה לא מושלמים - ישנם מקרים שבהם בשל מאפיינים אנטומיים חריגים בשן, כגון: תעלות צרות, מסוידות או כפופות לא ניתן לבצע איטום מושלם באורך הדרוש, ואז עולה הסיכוי לכישלון.

פגיעה בשורש השן - לעיתים יתכנו שברים או סדקים בשורש וכן זיהום סביב חוד השורש העלולים לגרום לפגיעה ולכישלון טיפול השורש.בכל מצב שבו שן עברה טיפול שורש וממשיכה לגרום לאי-נוחות או לכאב במשך זמן ממושך לאחר הטיפול יש לבצע טיפול שורש חוזר. בכל מקרה שיש לבצע שיקום לשן שעברה טיפול שורש יש לבחון מחדש את טיפול השורש ואת הצלחתו לפני התחלת השיקום.

לחץ כאן

לחץ כאן


מי מוסמך לבצע טיפול שורש?, ומדוע צריך מומחה?
כל רופאי השיניים מוסמכים לבצע טיפולי שורש. אך מומחים לטיפולי שורש מקבלים הכשרה מיוחדת לביצוע טיפולים מסובכים וחידושים של טיפולי שורש במסגרת התמחות שנמשכת 3 שנים. המומחים לטיפולי שורש מצוידים בדרך-כלל במכשור מיוחד והם בעלי מיומנות גבוהה ביותר לביצוע טיפול מוצלח. בחלק מהמקרים אנו במרפאה ממליצים שטיפול שורש בשן המיועדת לשיקום יבוצע ע"י רופא מומחה.

שיקום שן באמצעות טיפול שורש כושל יכשיל את השיקום כולו!

לקבלת יעוץ ולמידע נוסף אנא מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.
שם:
טלפון:
דוא"ל:
סידיטק - בניית אתרים Signed by   רחוב ויצמן 111, תל אביב, טלפון 03-6022922 / 03-6022923

  מפת האתר  
המידע המצוי באתר ניתן כשירות אינפורמטיבי, בלתי מחייב, שלא ממקור ראשון והוא אינו מהווה בדרך כלשהי, המלצה לשימוש במוצר רפואי או תרופה כלשהי, עיצה רפואית או משפטית, חוות דעת מקצועית, או תחליף לבדיקה אצל רופא שיניים.